Ranking oprocentowania lokat wrzesień 2014

najlepsze lokaty wrzesień 2014Zapraszamy do zapoznania się najnowszym rankingiem oprocentowania lokat bankowych we wrześniu 2014, przygotowanym we współpracy z portalem xLokaty.pl

Sprawdź ranking lokat wrzesień 2014

5% nadal najwyższym oprocentowaniem lokat bankowych

Lokaty z oprocentowaniem w wysokości 5% w skali roku, pozostają nadal najwyżej oprocentowanymi depozytami na rynku. Taki poziom oprocentowania utrzymuje się nadal w ofercie Meritum Banku na Lokacie Start, Idea Banku z Lokatą Happy oraz w Deutsche Banku z db Lok@tą (do konta osobistego dbNet). Wszystkie powyższe produkty przeznaczone są jednak wyłącznie dla nowych klientów banków, a okres trwania lokaty nie przekracza 3 miesięcy.

6 miesięczne lokaty lekko do góry

Należące do najpopularniejszych, lokaty na okres 6 miesięcy we wrześniu delikatnie rosną. Nadal najwyżej sklasyfikowanym w rankingu produktem jest oferta Millennium Banku z Lokatą Mobilną na 4% w skali roku. W czołówce pozostają również oferty BIZ Banku z Lokatami BIZ PRO. Nowością w zestawieniu jest oferta Twoja Lokata w Getin Banku oprocentowana na 3,5%, która przy spełnieniu dość wysokich wymagań banku związanych z aktywnością na koncie ROR, ulec może podwyższeniu do 4%.

Długoterminowe lokaty zaliczają spadek

Wiodące od miesięcy prym w zestawieniach lokat długoterminowych Lokaty Direct z banku Santander, pod koniec sierpnia straciły na atrakcyjności przez obniżenie oprocentowania o 0,1% w produktach 24 i 36 miesięcznych. Alternatywnymi ofertami są jednak nadal Lokaty Rentierskie w Getin Noble Banku oprocentowane na 4,20% i 3,95% w skali roku, jednak dla których minimalna kwota lokaty zaczyna się dopiero od 150 000 zł. Zaletą ich jest na pewno comiesięczna wypłata zgromadzonych odsetek.

Podsumowanie:
Autor
xFinanse.pl
Data recenzji
Przedmiot oceny
Ranking oprocentowania lokat wrzesień 2014
Ocena
5

Komentarze

  1. Marta napisał

    Lokata w Deutsche Banku jest nadal ok, co innego jednak można powiedzieć obecnie o ich koncie oszczędnościowym – marne 2% do 25000 zł, przez co zamiast do nich nadwyżkę przelewam do BGŻOptima.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *