eKonto Mobilne w mBanku oprocentowane na 4%

mBank eKonto mobilne 4%W dzisiejszej recenzji sprawdzamy warunki eKonta Mobilnego – konta osobistego w mBanku reklamującego się oprocentowaniem środków na 4% w skali roku. Jak w rzeczywistości atrakcyjna jest to oferta, jakimi opłatami i prowizjami bank obciąża klientów eKonta Mobilnego? Dowiesz się tego po przeczytaniu artykułu.

Oferta eKonta Mobilnego w zamyśle zastępuje ofertę dotychczasowego tradycyjnego eKonta. Jednakże obie oferty charakteryzują niemalże identyczne parametry i opłaty. Słowo "Mobilne" w nazwie produktu ma podkreślać możliwość uzyskania dostępu do rachunku konta na urządzeniach mobilnych z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. Jednak dostęp do konta przez aplikację mają zarówno użytkownicy "starego" eKonta jak i ci nowi.

Warunki eKonta Mobilnego:

  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
  • 0 zł za kartę debetową (BEZWARUNKOWO MasterCard PayPass, Visa payWave)
  • 0 zł za krajowe przelewy przez Internet
  • 0 zł za wypłaty w bankomatach w Polsce z sieci Euronet, BZ WBK, Planet cash4you, eCard

Najważniejszą różnicę w stosunku do tradycyjnego eKonta stanowi oprocentowanie środków na koncie osobistym na 4% w skali roku. Brzmi świetnie? Niestety, atrakcyjność oferty jest ograniczona limitami…

Załóż konto osobiste eKonto w mBanku z oprocentowaniem środków na 4%

Promocyjnym oprocentowaniem objęte są jedynie środki do kwoty 3 000 zł – w przypadku utrzymywania na rachunku środków przekraczających tę kwotę, środki powyżej limitu 3 000 zł nie podlegają oprocentowaniu.

W przypadku utrzymania się poziomu oprocentowania na niezmienionym poziomie przez okres 1 roku i utrzymaniu przez ten czas na rachunku kwoty min. 3 000 zł kwota odsetek może zatem wynieść 120 zł (przed opodatkowaniem).

mbank-aplikacja-mobilna-230x140Podsumowanie:

Oferta konta osobistego w mBanku oferuje wysokie oprocentowanie środków na rachunku. Zachowany jest swobodny dostęp do nich, który w przypadku kont oszczędnościowych bywa ograniczany. Atrakcyjność oferty jest jednak ograniczona przez limit kwoty środków podlegających oprocentowaniu. Oferta ta pozostaje atrakcyjnym produktem dla osób posiadających nadwyżki środków na produktach oszczędnościowych i chcących zachować jednocześnie bufor środków na niespodziewanego wydatki.

Załóż konto osobiste eKonto w mBanku z oprocentowaniem środków na 4%

Podsumowanie:
Autor
XFinanse.pl
Data recenzji
Przedmiot oceny
eKonto Mobilne w mBanku oprocentowane na 4%
Ocena
4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *